Artykuł

Dlaczego w Niemczech kocioł na węgiel brunatny jest dozwolony, a w Polsce nie?

Węgiel brunatny, choć kontrowersyjny ze względu na wpływ na środowisko, nadal znajduje szerokie zastosowanie w Niemczech, gdzie jego spalanie jest legalne. W Polsce natomiast obowiązuje zakaz używania tego rodzaju paliwa. Co stoi za tym rozróżnieniem? Kluczowym czynnikiem są różnice w regulacjach dotyczących emisji spalin oraz zaawansowanie technologiczne systemów grzewczych. W Niemczech, kotły na węgiel brunatny muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy emisji, co jest możliwe dzięki separatorom pyłu a także aktywnym lub pasywnym filtrom przeciwpyłowym. Dzięki temu, mimo wykorzystania węgla brunatnego, emisja szkodliwych substancji jest znacznie ograniczona.

W Polsce, choć zanieczyszczenie powietrza jest również poważnym problemem, władze zdecydowały się na całkowity zakaz spalania węgla brunatnego, zamiast wprowadzenia takich technologii. W związku z tym, polscy użytkownicy systemów grzewczych muszą szukać alternatyw, takich jak drewno, którego Polska ma w nadmiarze. To paliwo, legalnie dostępne, staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza że nowoczesne kotły na drewno oferują wygodę palenia raz na kilka dni, oszczędność w postaci zużywania o połowę mniej drewna oraz możliwość skorzystania z dopłat do 100% wartości netto.

Podczas niedawnych Dożynek Powiatowo-Gminnych w Ryczywole, temat ten stał się przedmiotem wielu dyskusji. Stoiska z kotłami Atmos, które prezentowaliśmy wspólnie z Atmo-Pol (Atmos Polska), wzbudziły spore zainteresowanie, szczególnie ten niebieski kocioł, przystosowany do spalania węgla brunatnego.

Relacja z Dożynek Powiatowo-Gminnych w Ryczywole

Minione dożynki w Ryczywole były ogromnym sukcesem! Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, a uczestnicy chętnie zadawali pytania na temat technologii grzewczych. Ciężarówka z kotłami Atmos, własność czeskiego producenta, przyciągnęła uwagę wielu odwiedzających, którzy mogli zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają nowoczesne systemy ogrzewania.

Dziękujemy jeszcze raz za Waszą obecność na dożynkach w Ryczywole! Już teraz pracujemy nad kolejnymi spotkaniami, na których będziemy mogli porozmawiać o naszych produktach, odpowiedzieć na Wasze pytania i pokazać, jak kotły Atmos mogą pomóc w ekologicznych i efektywnych rozwiązaniach grzewczych. Nie czekaj, aż dojedziemy na podobne uroczystości w Twojej gminie – skontaktuj się z nami już dziś!

Czekamy na Wasze przemyślenia na temat kotłów na węgiel brunatny i drewno. Czy uważacie, że takie technologie powinny być dostępne również na polskim rynku? Podzielcie się swoimi opiniami!

Skontaktuj się z nami

Nie czekaj, aż skończą się dotacje

Zadzwoń pod numer:

Pracujemy od pon – pt
w godz. 8:30 – 16:30

Nie czekaj! Możesz otrzymać dotację na kocioł zgazowujący drewno nawet do 40 800zł

Wypełnij poniższy formularz, a nieodpłatnie sprawdzimy, ile dotacji Ci przysługuje

Nie ma więcej artykułów

Aktualny HIT sprzedażowy!

Kocioł zgazowujący drewno z buforem o podwyższonym standardzie, 5 klasa spalania, z możliwym maksymalnym dofinansowaniem w ramach Programu Czyste Powietrze lub innych lokalnych (gminnych) programów antysmogowych.

Wypełnij poniższy formularz, a nieodpłatnie sprawdzimy, ile dotacji Ci przysługuje

Zadzwoń lub zostaw swój numer

Zostaw swój numer, a oddzwonimy do Ciebie tak szybko jak to możliwe.

Pracujemy od pon – pt w godz. 8:30 – 16:30.

BESTSELLER