
Artykuły
Twoje źródło wiedzy
Porady, aktualności i informacje dotyczące nowoczesnych technologii grzewczych.
Bądź na bieżąco
Nasze najnowsze wpisy
Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi najnowszymi publikacjami dotyczącymi najnowszych technologii grzewczych oraz aktualności związanych z dofinansowaniami.

Alternatywy dla programu „Czyste Powietrze”: jakie są możliwości dofinansowania do wymiany pieca
Ekologiczne i nowoczesne systemy grzewcze przynoszą korzyści dla środowiska oraz domowego budżetu. Jednak wysoki koszt zakupu takich urządzeń często stanowi barierę dla wielu osób. Na

Program „Czyste Powietrze” 2024 – chwilowe zawieszenie, co warto wiedzieć?
Czy jest powód do obaw? Jak wpłynie to na beneficjentów programu? Program „Czyste Powietrze” cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co w 2023 roku doprowadziło do czasowego

Kontrole w polskich domach: sprawdzają każdy komin! Kary do 5000 zł
Sezon grzewczy przynosi ze sobą falę intensywnych kontroli straży miejskiej w całej Polsce. To, co jeszcze kilka lat temu było sporadycznym działaniem, dziś stało się codziennością.

ALARM: Rewolucja w ogrzewaniu domów! Unia uderza w piece gazowe
Właściciele domów muszą przygotować się na drastyczne zmiany. Komisja Europejska właśnie ogłosiła nowe wytyczne, które wywrócą do góry nogami dotychczasowy system ogrzewania naszych domów. Już

Skontaktuj się z nami
Nie musisz czekać z wymianą kotła!
Pracujemy od pon – pt
w godz. 8:30 – 16:30
Działaj już teraz! Bądź pierwszy w kolejce, gdy Program Czyste Powietrze ruszy.
Ponowne uruchomienie Programu Czyste Powietrze zaplanowano na 31 marca 2025r., który będzie uwzględniał wcześniejsze wydatki związane z wymianą źródła ciepła.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego na portalach aukcyjnych mogę kupić sam kocioł za niższa cenę?
Ogłoszenia na portalach często oferują same kotły zgazowujące drewno, co może prowadzić do wyższych kosztów inwestycji. Decydując się na zakup z kompleksowym montażem, płacimy niższy VAT (8% zamiast 23%).
Montaż kotła to nie tylko sam kocioł, ale również zbiornik buforowy. Musi on spełniać określone normy i pojemności, zgodnie z wymogami Programu Czyste Powietrze oraz rozporządzeniem UE.
Dla oszczędności i wygody w ogrzewaniu konieczne jest zamontowanie odpowiednich podzespołów, takich jak zawory mieszające, termostatyczne, zestaw pomp obiegowych i sterowników. Ważne jest także zamontowanie naczynia ciśnieniowego o odpowiedniej pojemności, by zapewnić bezpieczeństwo układu hydraulicznego.
Porównanie ofert zakupu samego kotła z kompleksową usługą montażu wyraźnie pokazuje korzyści finansowe oraz gwarancję zgodności z normami dotyczącymi dofinansowania.
Jakie wymagania musi spełniać kotłownia?
Kotły muszą być umieszczone w kotłowni, do której zapewniony jest wystarczający dostęp do powietrza potrzebnego do spalania. Niedozwolone jest umieszczanie kotłów w przestrzeni mieszkalnej (w tym w korytarzach). Przekrój otworu doprowadzającego powietrze do spalania do kotłowni musi wynosić co najmniej 350 cm2
Czy mogę dopłacić firmie wykonującej montaż jedynie kwotę różnicy między dofinansowaniem, a całkowitą kwotą kompleksowej usługi montażu kotła?
Tak, istnieje taka możliwość. Aby uzyskać dofinansowanie, konieczne jest przedstawienie potwierdzenia płatności za usługę do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Klient ma możliwość sfinansowania tej kwoty do momentu uzyskania dofinansowania, aby dopłacić tylko różnicę.
Jak sprawdzić, czy mój obecny kocioł spełnia standardy normy PN-EN 303-5?
Zastanawiasz się, czy piec w Twojej kotłowni spełnia normę
PN-EN 303-5? Tę informację możesz łatwo sprawdzić. Jeśli kocioł wpisuje się w aktualnie obowiązujące standardy, taką informację znajdziesz na tabliczce znamionowej.