Artykuły
Twoje źródło wiedzy
Porady, aktualności i informacje dotyczące nowoczesnych technologii grzewczych.
Bądź na bieżąco
Nasze najnowsze wpisy
Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi najnowszymi publikacjami dotyczącymi najnowszych technologii grzewczych oraz aktualności związanych z dofinansowaniami.
Kontrola pomp ciepła przez UOKiK: miażdżące wyniki
Niedawno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), wspólnie z Inspekcją Handlową i Krajową Administracją Skarbową, przeprowadził kontrolę pomp ciepła, której wyniki okazały się zatrważające. Zbadano
Szansa na uzyskanie z NFOŚiGW dotacji do pomp ciepła w nowo budowanych domach
W programie „Moje Ciepło” przewidziane są dotacje od 7 do nawet 21 tys. zł. Budżet wynosi 600 mln zł.
Program „MOJE CIEPŁO” wystartował
Osoby chcące otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Program „Moje ciepło”
W dniu 29.04.2022 uruchomiony został nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Moje Ciepło” realizowany ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego.
Skontaktuj się z nami
Nie czekaj, aż skończą się dotacje
Pracujemy od pon – pt
w godz. 8:30 – 16:30
Wypełnij poniższy formularz, a nieodpłatnie sprawdzimy, ile dotacji Ci przysługuje
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego na portalach aukcyjnych mogę kupić sam kocioł za niższa cenę?
Ogłoszenia na portalach często oferują same kotły zgazowujące drewno, co może prowadzić do wyższych kosztów inwestycji. Decydując się na zakup z kompleksowym montażem, płacimy niższy VAT (8% zamiast 23%).
Montaż kotła to nie tylko sam kocioł, ale również zbiornik buforowy. Musi on spełniać określone normy i pojemności, zgodnie z wymogami Programu Czyste Powietrze oraz rozporządzeniem UE.
Dla oszczędności i wygody w ogrzewaniu konieczne jest zamontowanie odpowiednich podzespołów, takich jak zawory mieszające, termostatyczne, zestaw pomp obiegowych i sterowników. Ważne jest także zamontowanie naczynia ciśnieniowego o odpowiedniej pojemności, by zapewnić bezpieczeństwo układu hydraulicznego.
Porównanie ofert zakupu samego kotła z kompleksową usługą montażu wyraźnie pokazuje korzyści finansowe oraz gwarancję zgodności z normami dotyczącymi dofinansowania.
Jakie wymagania musi spełniać kotłownia?
Kotły muszą być umieszczone w kotłowni, do której zapewniony jest wystarczający dostęp do powietrza potrzebnego do spalania. Niedozwolone jest umieszczanie kotłów w przestrzeni mieszkalnej (w tym w korytarzach). Przekrój otworu doprowadzającego powietrze do spalania do kotłowni musi wynosić co najmniej 350 cm2
Czy mogę dopłacić firmie wykonującej montaż jedynie kwotę różnicy między dofinansowaniem, a całkowitą kwotą kompleksowej usługi montażu kotła?
Tak, istnieje taka możliwość. Aby uzyskać dofinansowanie, konieczne jest przedstawienie potwierdzenia płatności za usługę do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Klient ma możliwość sfinansowania tej kwoty do momentu uzyskania dofinansowania, aby dopłacić tylko różnicę.
Jak sprawdzić, czy mój obecny kocioł spełnia standardy normy PN-EN 303-5?
Zastanawiasz się, czy piec w Twojej kotłowni spełnia normę
PN-EN 303-5? Tę informację możesz łatwo sprawdzić. Jeśli kocioł wpisuje się w aktualnie obowiązujące standardy, taką informację znajdziesz na tabliczce znamionowej.